Z morjem v očeh

Od 26. junija do 18. julija bo na ogled gostujoča fotografska razstava Z morjem v očeh, ki je posvečena Podobam življenja, krajev in znanja Severnega Jadrana in zaobjema avtorska dela fotografov iz društva Obiettivo Immagine iz Gradišča ob Soči in posamezne arhivske fotografije iz zbirk Pomorskega muzeja v Piranu, društva Lacus Timavi in Ribiškega muzeja tržaškega primorja iz Križa.

Razstava je nastala v sklopu projekta Morje virov. Izkoriščanje morskega okolja Severnega Jadrana med arheologijo in etnografijo, ki jo je finančno podprla Avtonomna dežela Furlanija – Julijska krajina (Projektne pobude za ovrednotenje etnografske kulture 2019) in izvedlo kulturno društvo Lacus Timavi. Slednje je širši javnosti znano po številnih pobudah za ovrednotenje kulturne dediščine Severnega Jadrana. Tokrat je v sodelovanju z izkušenimi arheologinjami Paolo Maggi, Renato Merlatti in Gabriello Petrucci pripravilo primerjalno razstavo arheoloških in etnografskih predmetov, ki se bo odprla v Gradežu 2. julija.

Razstavo si bo mogoče ogledati od 26. junija do 18. julija 2021 ob sobotah in nedeljah 11.00 – 13.00 in 19.00 – 21.00. Ob istem urniku si bo mogoče ogledati tudi Ribiški muzej tržaškega primorja.

Razstava se bo nato v neslednjih mesecih selila še v Oglej, Sečovlje in Videm.

Locandina A4 bilingue